image description

Наукова діяльність

Фундаментальні та прикладні дослідження

Міжнародне співробітництво


Інститут плідно співпрацює з провідними Національними центрами ветеринарної медицини Сполучених Штатів Америки, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Нідерландів, Словаччини, Великобританії, Данії, Польщі, Сербії та країн СНД.



З метою створення спільних інноваційних проектів, просування конкурентоспроможних розробок установи на наукоємний ринок ближнього та дальнього зарубіжжя, а також з метою залучення інвестицій ННЦ «ІЕКВМ» приймає активну участь у конкурсах на отримання Міжнародних грантів, що проводить Український науково-технологічний центр, Фонд цивільних досліджень та розвитку (CRDF Global) та за рамковою програмою ЄС (FP7, Horizon 2020, TAEIX тощо);



Інститут активно працює в напрямку налагодження зв’язків профільних лабораторій з референс-центрами ВООЗ, МЕБ та ФАО, а також рядом національних референс-лабораторій країн Євросоюзу.

Успішно виконано чотирнадцять наукових проектів «Отримання антигенів та моноклональних антитіл з метою використання в ELISA тест-системах для діагностики хвороби Ауєскі» та «Генетична варіабельність мікобактерій туберкульозу та атипових мікобактерій, ізольованих від сільськогосподарських тварин у радіоактивно забруднених зонах», «Моніторинг пташиного грипу, ньюкаслської хвороби та параміксовірусів серед дикої птиці у Азово-Чорноморському регіоні», «Розробка засобів діагностики інфекційних хвороб тварин», “Розробка ДНК-вакцини проти ньюкаслської хвороби”, “Аналіз ризиків поширення африканської чуми свиней, пов’язаних з векторною трансмісією збудника”, “Аналіз генетичної мінливості вірусу ньюкаслської хвороби”.



Більше десяти інноваційних проектів з нагальних проблем ветеринарної медицини (біобезпеки та біозахисту, нодулярного дерматиту ВРХ, бруцельозу, мультирезистентного туберкульозу, високопатогенного грипу птиці, лейкозу великої рогатої худоби, класичної чуми свиней та ін.) на цей час знаходяться на розгляді. Проекти щодо створення інноваційних засобів контролю ньюкаслської хвороби, грипу птиці та африканської чуми свиней отримали фінансову підтримку США.



ННЦ «ІЕКВМ» є активним учасником реалізації Програми зменшення біологічної загрози, що фінансується в рамках Імплементаційної угоди між Міністерством оброни США та Міністерством охорони здоров’я України, МІністерством аграрної політики та продовольства України та Національної академії аграрних наук України. Напрями цієї співпраці включають реконструкцію лабораторних приміщень інституту, тренінги з біобезпеки та спільні наукові проекти з вченими США.



ННЦ «ІЕКВМ» активно бере участь у виконанні низки європейських проектів за програмою Horizon 2020, зокрема проектах ЄС AEDNet (2014-2017), ASF-STOP (2016-2018), MICRORisk (2014-2016).

Виконуються двосторонні проекти з науковими установами Німеччини (IMB-GIZ GmbH) та Франції (ANSES). Низку проектів представлено до Ініціативи “Глобальне партнерство” Великої Сімки G7.