Фундаментальні та прикладні дослідження
22 лютого 2019 р. Національним науковим центром «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» (м. Харків) спільно з Харківською Державною адміністрацією проведено науково-практичну конференцію з питань ліквідації найбільш небезпечних хвороб сільськогосподарських тварин та профілактики подальшого занесення на територію Харківської області їх збудників.
Захід пройшов під головуванням першого заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Беккера М. Л. У своєму вступному слові він відмітив, що у 2018 році вдалося стабілізувати тваринництво області, а зростання показників галузі свинарства склало більше 48%, перш за все за рахунок відсутності африканської чуми у регіоні. «Тільки за допомогою повного комплексу заходів з протидії, ми зможемо уникнути поширення цього захворювання», - сказав Марк Беккер.
У своїй доповіді Борис Тимофійович Стегній, директор ННЦ «ІЕКВМ», доктор ветеринарних наук, професор, академік НААН, національний експерт з проблем біобезпеки та емерджентних хвороб тварин розкрив епізоотологічні та соціально-економічні аспекти африканської чуми свиней, запропонував невідкладні заходи щодо попередження заносу та поширення збудника захворювання у свинарських господарствах та напрями наукового супроводу проблеми, а також презентував сучасні інноваційні розробки Інституту для галузі ветеринарної медицини. Він відмітив той позитивний факт, що у Харківському регіоні дуже потужний потенціал, все вирішується у так званому «чотирикутнику»: освіта, наука, виробництво та влада.
Хід впровадження заходів щодо запобігання занесення збудника африканської чуми свиней на територію Чугуївського району висвітлив начальник Чугуївського районного управління Держпродспоживслужби Кривогуз М.О.
Значний масив виступів був присвячений лейкозу великої рогатої худоби – проблеми діагностики та заходів з ліквідації захворювання у скотарських господарствах області були висвітлені у виступах в.о. начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в Харківській області Тіняєва Є. О., завідувача лабораторії вивчення лейкозу ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», к. вет. н. Горбатенка С. К., начальника Харківського районного управління Держпродспоживслужби Антоненко Л. А. та головного ветеринарного лікаря ДП ДГ «Кутузівка» Безрукова Д.М.
У доповідях провідних науковців ННЦ «ІЕКВМ» розкрито ризики занесення нодулярного дерматиту великої рогатої худоби на територію України та наукові аспекти профілактики та діагностики захворювання (зав. лаб. вірусології, к. вет. н. Корнєйков О.М.), актуальні проблеми якості та безпеки кормів (зав. відділу токсикології, безпеки та якості сільськогосподарської продукції, д. вет. н., професор, члена-кор. НААН Куцан О. Т.).
Виступ заступника директора Інституту тваринництва НААН д. с.-г. н., професора Помітуна І. А. був присвячений питанням зоотехнічного та ветеринарно-санітарного забезпечення виробництва продукції тваринництва, ректора Харківської державної зооветеринарної академії, к. с.-г. н. Барановського Д.І. – взаємодії у ланцюгу «освіта-наука-виробництво» та формуванню кваліфікаційних вимог галузевих стандартів вищої ветеринарної освіти, Голови Харківської обласної організації роботодавців АПК Гляня І. Д. – практичному впровадженню ветеринарно-санітарних заходів та їх впливу на виробничій процес у тваринництві.
У роботі конференції взяли участь 123 учасники, серед яких заступники голів районних адміністрацій, керівники структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби України та агропромислового розвитку районних державних адміністрацій в Харківській області, науковці та викладачі ВНЗ галузі ветеринарної медицини та тваринництва регіону.
Необхідно зазначити, що виступи спікерів були цікавими, змістовними, інтерактивними, коли у процесі виступу відбувалось обговорення інформації та обмін думками щодо найбільш нагальних проблем забезпечення біологічної безпеки тваринницьких господарств щодо найбільш небезпечних хвороб сільськогосподарських тварин, якості та безпечності продукції галузі. Така форма спілкування зацікавила присутніх практиків ветеринарної медицини та дозволила більш глибоко сприйняти надану науковцями інформацію.
Шановні колеги! ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» запрошує вас взяти участь в міжнародній науково-практичної конференції «СУЧАСНІ АСПЕКТИ НАУКОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАЛУЗІ ВЕТЕРИНАРІЇ В КОНТЕКСТІ КОНТРОЛЮ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ ТВАРИН», присвяченій 75-річчю від дня народження академіка НААН, директора ІЕКВМ у 1999–2001 рр. ПОЛІНИ ПАВЛІВНИ ФУКС, яка відбудеться в онлайн форматі 19 листопада 2024 року
Національна академія аграрних наук України оголошує конкурс на зайняття посади директора Дослідної станції епізоотології ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини»
Шановні студенти, аспіранти, докторанти та молоді науковці! Національний науковий центр «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» запрошує вас взяти участь в онлайн-конференції аспірантів і молодих вчених у сфері Єдиного здоров’я та біотехнології "VetBioConnect" яка відбудеться 3-4 червня 2024 року
ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» оголошує прийом до аспірантури на 2024 рік за фахом: 211 ветеринарна медицина; 091 біологія
Передвиборча програма кандидата на посаду директора НННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», доктора ветеринарних наук, професора Палія Анатолія Павловича
Повідомляємо, що збори колективу наукових працівників та вибори директора ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» відбудуться 20 березня 2024 року о 12 годині за адресою: м. Харків, вул. Пушкінська, 83
Національна академія аграрних наук України оголошує конкурс на зайняття посади директора ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини»
Шановні колеги! З сумом повідомляємо, що 12 грудня 2022 року перестало битися серце доктора сільськогосподарських наук, професора, професора кафедри Державного біотехнологічного університету Андрія Павловича Палія, брата нашого шановного співробітника, патріота, воїна ЗСУ, доктора ветеринарних наук, професора Анатолія Павловича Палія. Висловлюємо щирі співчуття сім'ї, близьким та рідним Андрія Павловича! Світла йому пам'ять!
Щодо співпраці ННЦ «ІЕКВМ» та Національного ветеринарного дослідницького інституту в Пулавах (Республіка Польща)
Привітання директора ННЦ "ІЕКВМ" академіка НААН Б. Т. Стегнія з Новим Роком і Різдвом Христовим
Підписання Меморандумів про співпрацю з Держпродспоживслужбою України
12 листопада 2021 р. відбулось підписання договору про науково-дослідне співробітництво між ННЦ «ІЕКВМ» та ННЦ «ХФТІ»
Звернення Президії Національної академії аграрних наук України до вчених, працівників наукових установ і державних підприємств Академії та громадськості
«ДЗПТ-2» — високоефективний дезінфекційний засіб з широким спектром біоцидної дії, у тому числі щодо вірусу АЧС і коронавірусів птиці та великої рогатої худоби