image description

Наукова діяльність

Фундаментальні та прикладні дослідження

Противірусний препарат «СуіВіроСан» для оздоровлення свиней від вірусоносійства збудників економічно небезпечних інфекцій



Емульсія від світло- до темно- рожевого кольору зі специфічним запахом складників. Препарат містить комплекс противірусних субстанцій синтетичного та природного походження і допоміжні речовини: емульгатор, кремнійвмісна олива, аргінін, вода для ін’єкцій. За фармакологічними властивостями відноситься до противірусних препаратв ветеринарного призначення (АТС vet класифікаційний код QМ07).

Застосовують препарат для санації свиней-вірусоносіїв, а також для передзабійного оброблення свинопоголів’я в зонах підвищеного ризику заносу збудників особливо небезпечних вірусних інфекцій — африканської чуми, ящуру та інших везикулярних інфекцій свиней.

Дозування: препарат застосовують триразово внутрішньом’язово, раз на добу три доби поспіль, у дозах: дорослі свиноматки і кнури — із розрахунку 1 мл препарату на 35 кг маси тіла (за необхідності повторний курс ін’єкцій можливий через 5–7 діб за умови додаткового обстеження тварини); ремонтні свинки і кнурці — із розрахунку 1 мл препарату на 15 кг маси тіла (за необхідності повторний курс ін’єкцій можливий через 7–9 діб за умови додаткового обстеження тварини); поросята групи дорощування — із розрахунку 1 мл препарату на 5 кг маси тіла (за необхідності повторний курс ін’єкцій можливий через 3–5 діб за умови додаткового обстеження тварини); молочні поросята — із розрахунку 1 мл препарату на 2 кг маси тіла (за необхідності повторний курс ін’єкцій можливий через 3–5 діб за умови додаткового обстеження тварини).

Період виведення (каренції): м’ясо, призначене для споживання людям, використовують через 21 добу після застосування препарату. До зазначеного терміну продукцію утилізують або згодовують непродуктивним тваринам відповідно до висновку лікаря ветеринарної медицини.

Отримано позитивні результати під час оздоровлення маточного стада товарних свиногосподарств від носійства слабовірулентних збудників цирковірусної інфекції, репродуктивно-респіраторного синдрому, хвороби Ауєскі.