image description

Наукова діяльність

Фундаментальні та прикладні дослідження



З 5 по 9 червня 2017 року в м. Одеса пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Транскордонні емерджентні хвороби тварин (африканська чума свиней, нодулярний дерматит, грип птиці, сибірка, сказ, туляремія, КЧС, блютанг, бруцельоз та ін.): актуальні аспекти біологічної безпеки та контролю», присвячена 115-річччю з Дня народження професора Ісаака Йосиповича Кулеска, який зробив значний внесок у формування наукових напрямів з проблем контролю вірусних інфекційних хвороб свиней у нашій країні.

image description

Конференцію організовано Національним науковим центром «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» та Інститутом ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України за участі Української асоціації з біобезпеки, ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського» НАМН України, ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. І. І. Мечнікова» МОЗ України та активної підтримки Держпродспоживслужби України.

У форумі взяли участь 148 вчених і практиків у галузі ветеринарної та гуманної медицини, біології та генетики, представники наукових установ аграрного та медичного спрямування, вищих навчальних закладів, Головних управлінь та діагностичних лабораторій ветеринарної медицини, тваринницьких господарств, а також виробників ветеринарних препаратів і лабораторного обладнання та матеріалів. Розширилась географія учасників конференції – серед них були представники Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Туреччини, Грузії, Азербайджану, України.

image description

Робота проходила за основними напрямами конференції: оцінка біологічних ризиків і управління ними при транскордонних хворобах тварин, включаючи зоонози; наукові аспекти біобезпеки та біозахисту; епізоотологія, епідеміологія, моніторинг, діагностика та профілактика транскордонних емерджентних хвороб; екологія та біологія векторів-переносників збудників транскордонних інфекцій; удосконалення національних стратегій зменшення біологічної загрози і ризиків поширення транскордонних хвороб з урахуванням міжнародного досвіду.

image description

На пленарних засіданнях конференції було зроблено 22 доповіді. Серед них особливо змістовними та інформативними були виступи академіка-секретаря відділення ветеринарної медицини НААН, члена-кореспондента НААН Мандигри М.С., директора ННЦ «ІЕКВМ», академіка НААН Стегнія Б.Т., , директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби України Кобаля Б. І., директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, кандидата ветеринарних наук Новожицької Ю.М., директора Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів, професора, академіка НААН Головка А. М., директора ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України», професора, члена-кореспондента НАМН Задорожної В. І. Також значний інтерес викликали доповіді іноземних учасників – професорів Борель Н. та Поспішіла А. з Інституту ветеринарної патології Університету Цюриху (Швейцарія), директора Професійного центру з емерджентних і зоонозних хвороб тварин, професора Рихта Й. (США), Голови департаменту ветеринарної медицини Університету Стамбулу, професора Ілмаза Х. (Туреччина) та багатьох інших. Всього на пленарних та секційних засіданнях було зроблено 50 доповідей.

image description

У рамках конференції пройшла виставка засобів захисту тварин, діагностичного обладнання та матеріалів, також до її проведення було приурочено видання міжвідомчого наукового збірника «Ветеринарна медицина» (№ 103).

Необхідно відзначити, що підготовка та проведення конференції відбулись за значної підтримки Програмою спільних біологічних досліджень Агентства зменшення загрози США.

З урахуванням виступів учасників конференції та з метою підвищення ефективності наукових досліджень, практичної реалізації досягнень науки у ветеринарній медицині конференція прийняла відповідне рішення.



Скачати рішення